حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

امام جمعه دماوند: فراجناحی بودن دولت، انسجام ملی را تقویت می کند

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
          امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه انتخاب یاران کارآمد و جهادی از همه سلیقه های معتقد به نظام و فراجناحی بودن دولت، انسجام ملی را تقویت خواهد کرد، گفت: بهبود وضعیت اقتصادی و مهار تورم، تامین اشتغال و مسکن خواسته عمومی ملت از رئیس جمهور منتخب است.

حجت الاسلام و المسلمین «کاظم فتاح دماوندی» در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با تبریک حضور مقتدرانه مردم در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: شرکت نیمی از مردم در انتخابات با وجود شرایط کرونایی، مشکلات اقتصادی و جنگ روانی دشمن علیه نظام، پیام صبر و استقامت ملت ایران به جهانیان را مخابره کرد.

وی با بیان اینکه منافقان، سلطنت طلبان و رسانه های استکبار و برخی عناصر کم جنبه و ناسپاس منتظر مشارکت ۲۰ درصدی در انتخابات بودند، ادامه داد: دولت جدید باید سعی کند فاصله ایجاد شده بین مردم و نظام را کاهش داده و با خدمت گسترده، مردم را به حاکمیت امیدوار کند.

خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تصریح کرد: پدیده شوم خرید و فروش رای، بلای اعتمادسوز انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شده است؛ کسانی که با خرید رای عضو شورا شده اند با چه رویی از قانون سخن خواهند گفت زیرا آنان با قانون شکنی کارشان را شروع کرده اند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: اگر عمل زشت خرید و فروش رای گسترش یابد و در سرنوشت انتخابات تاثیر ملموس بگذارد، برگزاری آن انتخابات بی معنی و بی فایده خواهد بود؛ از نامزدهایی که با رای پاک، تنور انتخابات را گرم کردند تشکر می کنیم.

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در سال ۱۳۶۰ و هفته قوه قضایه نیز گفت: دستگاه قضایی گرفتار کم کاریها و بی توجهی های فسادزای سایر نهادهای کشور شده است.

وی با بیان اینکه تاروپود انواع و اقسام جرائم در دستگاه های اجرایی مخصوصا دولت شکل می گیرد، بیان داشت: دستگاه قضایی هم از فساد مبرا نیست؛ غیرشفاف بودن تصمیم گیریها و سیاست گذاری ها و مدیریت اداری زمینه را برای فساد فراهم می کند که امید است مبارزه با فساد با روش جهادی و انقلابی ادامه یابد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به پنجم تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: برای پیشگیری از اعتیاد باید با مشارکت اجتماعی حقایق تلخ این بلای خانمان سور را برملا کنیم؛ اعتیاد، بردگی جدید در دنیای مدرن است که آخرین بیماری و عاقبتش مرگ خواهد بود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به آسیب های مواد مخدر، افزود: تقویت فعالیت های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و تحکیم باورهای ارزشی و دینی مصونیت بخش از اعتیاد به مواد مخدر است.
        

تصاویر

نظرات