حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

انتخابات پیش رو یکی از مهمترین گردنه های انقلاب اسلامی برای عبور از پیچ تاریخی است /خواسته عمومی مردم روی کار آمدن یک رئیس جمهور کارآمد، قاطع، انقلابی، معتقد به جوانان و ظرفیت‌های داخلی است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
          دشمن دنبال بی‌اثر جلوه دادن انتخابات است/ مشکل کشور فیلترینگ و حجاب نیست
امام جمعه دماوند با بیان اینکهدشمن سعی می کند مردم را از نظام اسلامی ناامید و انتخابات را بی اثر جلوه دهد، گفت: مشکل کشور مسئله فیلترینگ، کنسرت، حجاب نیست، بلکه، مشکل بی ارزش شدن پول، تورم و گرانی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان دماوند اظهار کرد: فردا اول ذی القعده از ما‌ه‌های حرام است که در دوران جاهلیت مورد احترام بوده و اسلام نیز آن را گرامی داشته؛ ماه ذی‌قعده به اجابت دعا معروف است.
وی با بیان اینکه روز اول ذی القعده سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت است، افزود: عرفان به اهل‌بیت (ع) زمانی حاصل می‌شود که انسان به مقام تسلیم برسد؛ کسی به پیامبر و آل او نزدیک‌تر است که تبعیت بیشتری نسبت به آن بزرگواران داشته باشد.
امام جمعه شهرستان دماوند گفت: فاصله میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) را دهه کرامت نامیدند؛ امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) الگوی رفتار کریمانه و بزرگوارانه هستند؛ امام علی علیه السلام می‌فرمایند سه چیز گواه بزرگواری انسان است: خوش خلقی، غلبه بر خشم و چشم پوشی از خطای دیگران.
فتاح‌دماوندی ادامه داد: امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند «انسان کریم از حسد و از ذلت دور است»؛ انسان کریم به همسایه رسیدگی می‌کند و راستگو است؛ انسان کریم به عهد خود وفا می‌کند و حافظ و مالک زبان خود است؛ انسان کریم صاحب بذل احسان و بخشش و از فحش دادن و کار زشت بدور است؛ انسان کریم قناعت‌گر، صاف، ساده و غیر پنهان کار است و آبروی خود و دیگران را حفظ می کند؛ انسان کریم پاسخ بدی را با نیکی می‌دهد و از گناه گریزان است؛ اهل عفت و گذشت است و از نزاع و اختلاف دوری می‌کند.
وی تصریح کرد: کرامت جنبه اجتماعی و ملی هم دارد؛ کرامت و بزرگواری اجتماعی با وحدت و دوستی بین مردم حاصل می‌شود و انتخابات یکی از اصلی‌ترین عرصه‌های بروز بلند همتی و کرامت ملت است؛ در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم و اسلام هر دو مهم و تاثیر گذار هستند و برخی جریان‌های فکری درصدد برجسته‌سازی کاریکاتوری مفهوم جمهوریت و تبدیل مردم سالاری اسلامی به مردم سالاری سکولار هستند.
امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: کسانی هم هستند که مفهوم اسلامیت را بزرگ نمایی می‌کنند و برای مردم مسلمان مثل داعش نقشی قائل نیستند؛ عقل و شرع کمک می‌کند که برای پیشرفت اهداف اهداف نظام اسلامی همه مردم باید در سرنوشت خود دخالت و دلسوزی کنند.
فتاح‌دماوندی تأکید کرد: انتخابات پیش‌رو، یکی از مهم‌ترین گردنه‌های انقلاب اسلامی برای عبور از پیچ تاریخی است؛ دشمن سعی می‌کند که مردم را از نظام اسلامی ناامید و انتخابات را بی‌اثر جلوه دهد؛ دلخوری مردم از عملکرد بد مدیران به معنای قهر مردم از نظام نیست.
وی اضافه کرد: مشکل کشور مسأله فیلترینگ، کنسرت و حجاب نیست، بلکه مشکل بی‌ارزش شدن پول، تورم و گرانی است؛ گره زدن هشت ساله کشور به سیاست خارجی و غفلت از ظرفیت‌های داخلی کشور را عقب نگه داشته است؛ خواسته عمومی مردم روی کار آمدن یک رئیس جمهور کارآمد و قاطع و انقلابی و معتقد به جوانان و ظرفیت‌های داخلی است.
امام جمعه شهرستان دماوند افزود: نامزدهای انتخابات که در مناظرات و تبلیغات خود دروغ می‌گویند و تهمت می‌زنند، مورد اعتماد مردم قرار نمی‌گیرند؛ رعایت اخلاق اسلامی و ارائه سوابق و برنامه‌های مفید مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب می‌کند
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه جوانمردی انتخاباتی به این است که نامزدها نسبت به هم بدگویی نکنند و فرصت‌ها را از دست ندهند، گفت: بستر و زمینه اصلی توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن عمدتاً در فضای بی اخلاقی و بداخلاقی شکل می‌گیرد؛ خداوند متعال درجات شهید سردار سلیمانی را بالاتر ببرد که گفت و نوشت «عزیزان هر رقابتی با هم می‌کنید و هر جدالی که با هم دارید، اگر عمل و کلان شما یا مناظره‌های تان به نحوی تضعیف‌کننده دین و انقلاب بود، بدانید که شما مغضوب نبی مکرم اسلام و شهدای این راه هستید»؛ اگر می‌خواهید با هم باشید، شرط با هم بودن توافق و بیان سریع حول اصول است.
وی تصریح کرد: کسی که در جمهوری اسلامی می‌خواهد مسئولیتی بگیرد، باید اعتقاد حقیقی به ولایت فقیه داشته و عملاً ولایت‌پذیر باشد؛ ولایت پذیری ما امروز به شرکت در انتخابات و تشویق دیگران به مشارکت در این امر مهم است.
امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از کاندیدای ریاست جمهوری در جواب سؤالی درباره اشتغال می‌گوید چه معنا دارد به دختر خانومی که لیسانس گرفته و زحمت کشیده پیام بدهیم که حجابت را در خودرو رعایت نکردی و بتیئ حرمت همه را حفظ و رعایت کنیم؛ حجاب قانون حکم اسلام است و ایشان به تذکر نیروی انتظامی به خانمی که حجاب خود را رعایت نکرده، اعتراض دارد.
فتاح‌‌دماوندی اضافه کرد: او می‌گوید حفظ حرمت او به این است که به او تذکر ندهید و بگذاریم هر کس هر کار دلش می‌خواهد بکند یعنی بی حجاب باشد؛ می‌گویند این خانم زحمت کشیده و لیسانس گرفته دیگر حق نداریم درباره حجاب به او تذکر بدهیم.
وی تأکید کرد: برخی کاندیداها می‌خواهند به اسم آزادی زنان و برداشتن فیلترینگ رأی جمع کنند در حالی که مردم دادشان از مشکلات اقتصادی به آسمان بلند است.
        

تصاویر

نظرات