حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

اعتماد عمومی مهمترین سرمایه نظام است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
          امام جمعه دماوند با بیان اینکه اعتماد عمومی مهمترین سرمایه نظام مردم سالاری دینی است، گفت: رسیدگی به معیشت مردم و تامین مایحتاج اولیه مردم کمترین توقع از دولت است. 
حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولت سیزدهم، اظهار داشت: برای نخستین بار مقام معظم رهبری از تعبیر آسیب دیدن اعتماد عمومی سخن گفتند و دولت را موظف به ترمیم این آسیب کردند.
وی با بیان اینکه اعتماد عمومی مهمترین سرمایه نظام مردم سالاری دینی است و فرآیند حفظ ترمیم و تقویت آن وظیفه همه مسئولان است، افزود: رسیدگی به معیشت مردم و تامین مایحتاج اولیه مردم کمترین توقع از دولت است.
خطیب جمعه دماوند خاطرنشان کرد: گلایه ما از گرانی اجناس در بازار شهرستان دماوند و لزوم تشدید نظارت با استقبال مردم مواجه شد و بعد از انعکاس رسانه ای انتقاد از بی انصافی برخی فروشندگان، اتاق اصناف و مسئولان مربوطه نظارت را تشدید کردند؛ تعدادی از متخلفان و گران فروشان دماوند جریمه شدند و تذکر گرفتند که باید از مسئولان تشکر کنیم.
حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: مردم از مسئولان، نظارت بر بازار و بازرسی کنترل قیمت بصورت دائمی و روزانه در طول سال را توقع دارند.
امام جمعه دماوند تاکید کرد: البته کسبه مومن و با انصاف در شهرستان دماوند فراوانند و از خوش انصافی فروشندگان با تقوا که به سود کم قناعت می کنند، تقدیر می کنیم؛ فروشندگانی که با کسب روزی حلال و شرعی برای خانواده خود روزی می برند، بزرگترین عبادت را انجام می دهند.
وی در ادامه با اشاره به خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان و فرار اشغالگران از این کشور مسلمان، گفت: آمریکایی ها در طول ۲۰سال حضور ظالمانه خود در افغانستان برغم وعده های فریبنده هیچ کاری برای پیشرفت آن کشور انجام ندادند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که ما طرفدار ملت افغانستانیم و دولت ها می آیند و می روند.
        

تصاویر

نظرات