حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

دولت سیزدهم وارث انبوهی از مشکلات اقتصادی و معیشتی است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۰۵
          امام جمعه دماوند با اشاره به رای اعتماد مجلس به کابینه دولت جدید، اظهار داشت: دولت سیزدهم وارث انبوهی از مشکلات اقتصادی و معیشتی است که حل این معضلات زمان بر خواهد بود. 
حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با بیان اینکه مردم منتظر اقدامات لازم حمایتی فوری، میان مدت و بلند مدت دولت هستند، افزود: همکاران رئیس جمهوری باید مسئولیت پذیر، نقدپذیر، صبور و پرتحمل باشند چراکه مردم حق دارند گله و شکوه کنند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران دولت جدید باید نماد شفافیت و صداقت باشند چراکه پاسخگویی و در دسترس بودن حق ملت است، گفت: گام نخست دولت سیزدهم باید کنترل بازار، مهار تورم و جلوگیری از گرانفروشی باشد.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه در این شهرستان نظارت بر قیمت ها ضعیف شده و مردم از گرانی بی منطق میوه و برخی اجناس به شدن گله دارند، گفت: قیمت نان بالا رفته اما وزن آن پایین آمده است، چرا مسئولان پاسخگو نیستند؟
وی با تاکید براینکه نهادهای نظارتی شهرستان کجا هستند؟، افزود: مسئولان اتحادیه ها، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، خطاب بنده با شماست، مردم از گرانی بی منطق گله دارند؛ اینکه یک فروشنده سود چند برابری بگیرد و به مردم ظلم کند دیگر تقصیر آمریکا نیست.
فتاح دماوندی ادامه داد: چرا با گران فروشان برخورد سخت و بازدارنده انجام نمی شود؟ نظارت باید روزانه و دقیق باشد؛ در جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر ترک شود هربلایی ممکن است برسر مردم وارد شود و پناهگاهی پیدا نخواهد شد..
امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین و شهادت مظلومانه رجایی و باهنر در سال ۶۰، افزود: جمهوری اسلامی ایران از هنگام تشکیل تاکنون یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان به شمار می رود.
وی با بیان اینکه در جریان ترور، بسیاری از نیروهای کارآمد و طراحان فکری ایران اسلامی به شهادت رسیدند، گفت: دست آمریکا و برخی کشورهای غربی و منطقه ای همواره به خون شهدای ترور آلوده بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: حذف فیزیکی انقلابیون متفکر و جهادی راهکار منافقین و اربابان جنایتکار آنها برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده و هست؛ ریشه اصلی آدم کشی و نخبه کشی در ایران را باید در برنامه های بلند مدت آمریکا و رژیم صهیونیستی جستجو کرد.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به اینکه دشمنان با اختلاف افکنی و ایجاد جنگ داخلی در کشورهای اسلامی به دنبال تامین منافع خود و تجزیه کشورها و همچنین غارت منابع آنها است، گفت: آمریکا با شعار مبارزه با ترورسیم عراق و افغانستان را اشغال کرد و هزاران نفر از مردم را به خاک و خون کشیدند.
وی ادامه داد: تروریست های تکفیری و جنایتکار از آمریکا متولد شده و در دامن مستکبرین تربیت شده اند و توسط آنها پشتیبانی می شوند؛ دستهای برخی دولت های غربی، عربی، عبری به واسطه منافقین و خشک مغزهای تکفیری به خون بی گناهان آلوده است.
        

تصاویر

نظرات