حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

رئیس جمهوری کم کاری های دولت قبل را جبران کند

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۵/۲۹
          امام جمعه دماوند، با بیان اینکه رئیس جمهوری باید کم کاری های دولت قبل را جبران کند، افزود: بازسازی و توانمندکردن دولت نیاز به نیروهای کاربلد، مومن و با نشاط دارد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، گفت: مبارزه با فساد و ایجاد تحول به نفع مردم باید برنامه محور باشد که بیانیه گام دوم انقلاب سند تغییر سودمند وضع موجود به نفع ملت است.

وی افزود: خدمت عادلانه و مستمر دولت به مردم، امیدآفرین و اعتمادساز است و باید با افزایش سرمایه اجتماعی قدرت نرم نظام انقلابی را بالا ببریم.

امام جمعه دماوند، با اشاره به نقش مساجد، گفت: انتظار نخبگان اهل مسجد از دولت انقلابی سیزدهم این است که نقش مسجد را در تحقق شعارهای خود پررنگ و عملیاتی ببینند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند نقش شهیدان رجایی و باهنر در افشاء کردن ماهیت لیبرالی و منافقانه بنی صدر بسیار برجسته بود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تحولات اخیر افغانستان، گفت: طالبان همان طالبان است فقط شیوه ها و شگردهایش را عوض کرده است و کسی هم در ایران دنبال تطهیر طالبان نیست؛ ظاهرا طالبان از گذشته خود درس گرفته و سعی می کند محتاطانه و زیرکانه عمل کند.

خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه طالبان می داند ایران با آنها شوخی ندارد و اگر دست ازپا خطا کند سرنوشتی بدتر از داعش در انتظارشان خواهد بود، بیان داشت: عده ای می گویند چرا ایران در دفاع از مردم افغانستان با طالبان مقابله نکرد ولی در عراق و سوریه وارد عمل شد که باید گفت وضعیت دولتهای سوریه و عراق با دولت اشرف غنی کاملا متفاوت است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی ادامه داد: دولت ایران تاکنون در کمک به مردم افغانستان دریغ نکرده و ۴۳سال است که چندمیلیون نفر از برادران و خواهران افغانستانی اعم از شیعه و سنی در ایران حضور دارند، تحصیل و زندگی می کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طالبان می داند اگر بخواهد دولت تشکیل دهد باید مرزهای همسایگان را به رسمیت بشناسد و امنیت را در کشورش برقرار کند؛ طالبان اگر بخواهد بماند باید یک دولت متشکل از همه اقوام تشکیل دهد و گرنه سرنوشتی مثل داعش در انتظارش خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ۱۲محرم سالروز ورود اسیران کربلا به کوفه و سالروز شهادت زین العابدین(ع)، گفت: اگر امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) نبودند واقعه عاشورا ماندگار نمی شد؛ حسینی بودن خود را مدیون این بزرگواران هستیم چراکه امام حسین(ع) با سلاح شهادت و حضرت سجاد(ع) و حضرت زینب(س) با سلاح اسارت، کاخ ظلم یزیدیان را خراب کردند و اسرای کربلا با صلابت، عزت و ظلم ناپذیری، اسلام محمدی را ماندگار و اسلام اموی را از بین بردند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی در ادامه با اشاره به سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۴۸ و روز مسجد، گفت: مساجد در گام اول انقلاب اسلامی پیشران حرکت های انقلابی در شکل گیری و تثبیت انقلاب و نظام اسلامی بوده اند و هیچ نهادی به اندازه مسجد به انقلاب خدمت نکرده است.

وی گفت: اکنون نیز نسخه علاج بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، معرفی، اخلاقی و سیاسی جامعه در بازگشت به مسجد نهفته است.
        

تصاویر

نظرات