حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

تقویت ارزش پول، خواسته مردم از دولت جدید است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۵/۲۲
          امام جمعه دماوند با بیان اینکه ایران اسلامی امروز نیازمند جهاد اقتصادی-علمی و تلاش شبانه روزی جهت اجرای عدالت اجتماعی است، گفت: حل مشکلات و تقویت ارزش پول ملی، خواسته اولیه مردم از دولت جدید است.

حجت الاسلام و المسلمین "کاظم فتاح دماوندی" در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درخصوص طغیان بیماری واگیردار کرونا، اظهار داشت: استفاده از واکسن، ماسک، رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی تنها راه حفظ جان مردم است.

وی با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری درخصوص رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی توسط برخی افراد، بیان داشت: از باب امر به معروف باید همه را به زدن ماسک و واکسن توصیه کرد و به عنوان نهی از منکر باید به کسانی که ماسک نمی زنند و فاصله را رعایت نمی کنند، تذکر دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه دسترسی پایدار، امنیت بیولوژیک و صرفه اقتصادی از مزیت های واکسن ایرانی است، بیان داشت: هر واکسنی که مورد تایید وزارت بهداشت باشد اگر استفاده شود، مرگ و میر را کم می کند اما ساخت واکسن بومی در داخل کشور مزیت های زیادی دارد.

خطیب جمعه دماوند همچنین به تقویت نهضت احسان عمومی و کمک به نیازمندان در شهرستان دماوند با محوریت مساجد، هیات های عزاداری و بسیج تاکید کرد و گفت: در رزمایش مواسات به امام علی (ع) و امام حسین (ع) اقتدا می کنیم و در مساجد همراه نماز زکات و صدقات جمع آوری می شود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی در ادامه به مصرف آب و برق در سطح کشور و شهرستان دماوند با توجه به فصل گرما اشاره کرد و افزود: به دلیل گرمای هوا و افزایش فصلی جمعیت مصرف آب و برق در شهرستان بالا رفته و با کمبود مواجه هستیم که در این میان صرفه جویی و مصرف صحیح تنها راه کاهش قطعی آب و برق است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق جنوب لبنان، خاطرنشان کرد: راهبرد چشم در برابر چشم برای جبهه مقاومت در هر شرایطی ثابت است؛ دشمنان جبهه مقاومت باید بدانند مشکلات داخلی مانع پاسخگویی نظامی نخواهد و موازنه وحشت به نفع مقاومت تغییر یافته است.

وی با اشاره به اینکه ما باید معادله بازدارندگی را از موضوع دفاعی به همه عرصه ها گسترش دهیم، گفت: مسلمین اگر در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی مقتدر باشند، دشمنان جرات و توان خرابکاری پیدا نمی کنند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی افزود: موفقیت مسلمانان همواره زمانی حاصل شده که از نعمت وحدت و تبعیت از رهبر الهی و جهاد همه جانبه برخوردار بوده اند و شکست مسلمانان در وقت هایی بوده که دچار اختلاف و سرپیچی از فرمان رهبر الهی شدند و جهاد را ترک کردند.
        

تصاویر

نظرات