حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

بهترین الگو برای دولت مردمی افکار، گفتار و کردار شهید سلیمانی است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
          امام جمعه دماوند گفت:شهید سلیمانی از مرز اصولگرا و اصلاح طلب و چپ و راست عبور کرد و به معنای واقعی مردمی و انقلابی بود و بهترین الگو برای دولت جدید افکار، گفتار و کردار این شهید است.
به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه امروز دماوند به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حجت الاسلام رئیسی اشاره کرد و گفت: برگزاری این مراسم در نهایت آرامش و امنیت نشان از ثبات سیاسی نظام اسلامی ما است، در جمهوری اسلامی مشروعیت قوای سه گانه توسط ولی فقیه عادل و جامع الشرایط امضا می‌شود.
وی مردمی بودن و مردمی ماندن را توقع به جای رهبر و مردم از رئیس جمهور دانست و گفت: تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی راهبرد امید آفرینی و اعتمادسازی دولت است.
امام جمعه دماوند ادامه داد: اجرای عدالت اجتماعی و کم کردن فاصله طبقاتی بدون مبارزه با فساد و مفسد محقق نخواهد شد، از بین بردن زمینه‌های فساد نیاز به برنامه، انگیزه و پیگیری دائم دارد، فرار مالیاتی، سو استفاده از مناصب دولتی و واردات بی منطق و قاچاق کالا اقتصاد ما را فلج کرده است.
فتاح دماوندی از رئیس جمهور خواست، برای تشکیل دولت مردمی از همه نیروهای معتقد و ملتزم به آرمان‌های انقلاب، از همه سلیقه‌ها استفاده کند و افزود: شهید سلیمانی از مرز اصولگرا و اصلاح طلب و چپ و راست عبور کرده و به معنای واقعی مردمی و انقلابی بود، بهترین الگو برای دولت جدید افکار، گفتار و کردار شهید سلیمانی است، که مورد تأیید امام خامنه ای است.
وی شهید سلیمانی را مدیری جهادی، شجاع و دانا که با بسیج نیروهای جوان در همه عرصه‌ها خدمت می‌کرد، توصیف کرد و افزود: حل مشکل معیشتی مردم، تقویت پول ملی و جهش تولید و حل مشکلات کارخانه داران و کارگران خواسته‌های اولیه مردم است.
خطیب جمعه دماوند سپس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مراسم تحلیف شوراهای شهر در این شهرستان اشاره کرد و از شوراها خواست در انتخاب دهیار و شهردار تعهد، تخصص و پرکاری و نشاط جهادی و برنامه دار بودن را مد نظر بگیرد.
وی سپس به ۱۸ مرداد، روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از انسان‌های بی پناه و مظلوم در مقابل تکفیری‌های بی رحم جان خود را تقدیم کردند، جریان منحرف اعتقادی بی بهره از ولایت امامان و اهل بیت پیامبر (ص) همواره بزرگ‌ترین خطر برای جهان اسلام بوده اند، افرادی که به اسم اسلام سر می بُرند و به کوچک‌ترین بهانه‌ای دیگران را کافر می‌پندارند، دشمن خدا و پیامبرند.
امام جمعه دماوند افزود: شهدای مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام و حریم انسانیت برترین مجاهدان و با فضیلت ترین شهدای تاریخ هستند.
        

تصاویر

نظرات