حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

۲۸ خرداد روز جشن سیاسی و حمایت از نظام است

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
          امام جمعه دماوند با بیان اینکه انتخابات مظهر مردم سالاری و دخالت مردم در سرنوشت خودشان است، گفت: امروز روز جشن سیاسی بزرگ ملت ایران و حمایت مردم از نظام اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع شهر برگزار شد، با بیان اینکه ملت ایران برنده بزرگ انتخابات است و این پیروزی را تبریک می گوییم، بیان داشت: هرکس برای آوردن مردم پای صندوق ها تلاش کرده، دراین پیروزی شریک است.

خطیب جمعه دماوند با اشاره به اینکه طرفداران منتخبین (چه ریاست جمهوری و چه شوراها) و پیروز شده های انتخابات، این موفقیت را با خدمت به مردم شکرگزاری کنند، گفت: کسانی که نامزد مورد نظرشان رای لازم راکسب نکرده، به کسانی که رای آورده اند برای خدمت به ملت کمک کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: داشتن حق رای و مشارکت در سرنوشت کشور و شهر و روستا نعمت بزرگی است که باید قدردان باشیم؛ حضور مردم در عرصه انتخابات و مشارکت جمعی، سایه جنگ و ناامنی را از سر کشور دور می کند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: طرفداران نامزدهایی که موفق به تصدی مسئولیت نشدند نباید احساس خسارت کنند بلکه با پایان یافتن رقابت‌های انتخاباتی، هیجان و التهاب باید به متانت و رفاقت به همکاری تبدیل شود؛ شنبه پس از انتخابات، شنبه مهربانی و به بردباری است و طرفداران نامزدهای انتخاب نشده از رفتار و گفتار غیر اسلامی پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب، رییس جمهور همه ملت ایران است و نسبت به همه مردم مسئولیت دارد، گفت: منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا از رقبای خود به مردم مشورت و کمک بگیرند.

این مقام مسئول بیان داشت: برقراری عدالت اجتماعی، رفع فقر و فساد و تبعیض، وظیفه همه مسئولان و منتخبین ملت است که امیدوارم رسانه ها از دولت آینده و شوراها، وعده ها و برنامه ها را مطالبه گری کنند.

امام جمعه دماوند با تاکید براینکه اگر اقتصاد قوی و ایرانی سربلند می خواهیم، این دستاورد با مشارکت عمومی و دولت قوی به دست می آید، گفت: آمریکا و اروپا با تحریم های فلج کننده دشمنی خود را با مردم ایران ثابت و عملیاتی کرده اند و نگاه دولت آینده باید به توانمندی های داخلی و برقراری روابط با کشورهای غیر متخاصم معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن می خواهد با راهبرد مهار حداکثری ایران فعالیت های هسته ای و موشکی و منطقه ای ما را محدود کند، تصریح کرد: تحریم ها به عنوان اهرم فشار علیه ایران باقی خواهد ماند؛ برجام به ابزار سیاسی باج خواهی از ایران تبدیل شده است و آمریکا نیز به برجام های دیگر دل بسته که وجود خارجی پیدا نخواهد کرد.

خطیب جمعه دماوند تاکید کرد: باید با قدرت نظامی خود محموله های اقتصادی و تجاری خود را بدون هراس به کشورهای هدف منتقل کنیم و گفتمان "ما می توانیم" را کلید حل مشکلات داخلی و خارجی و مایوش کننده دشمنان ملت ایران بدانیم.
        

تصاویر

نظرات