حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

تبلیغ برای مشارکت در انتخابات نوعی امر به معروف است/ رژیم صهیونسیتی باید در دادگاه های بین المللی محاکمه شود

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
          امام جمعه دماوند گفت: شرکت گسترده در انتخابات باعث استقلال میهن اسلامی خواهد بود، تبلیغ درست برای شرکت در انتخابات خود نوعی امر به معروف است.
تبلیغ برای مشارکت در انتخابات نوعی امر به معروف است/ رژیم صهیونسیتی باید در دادگاه های بین المللی محاکمه شود

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند، ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهر دماوند در مصلای این شهر با اشاره به مهمترین رویدادهای پیش رو اظهار کرد: اصل شرکت در انتخابات باعث تحکیم نظام اسلامی و ناامیدی دشمنان است و آنهایی که فکر می‌کنند می‌توانند در کشور ما فتنه و ناامنی ایجاد کنند ناامید می شوند، تبلیغ درست برای شرکت در انتخابات خود نوعی امر به معروف است، شرکت گسترده در انتخابات باعث استقلال میهن اسلامی ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم قدردان خون شهیدان باشیم با شرکت پرشور خود در انتخابات این امر را نشان خواهیم داد، گفت: وظایف رئیس جمهور از جمله اجرای قانون اساسی، تشکیل هیئت وزیران، تدوین و طراحی و توزیع برنامه و بودجه کشور، امضا موافقت نامه ها قراردادها با سایر دولت‌ها می‌باشد.

امام جمعه دماوند با اشاره به دیگر اختیارات رئیس جمهور، افزود: رئیس جمهور، رئیس شورای عالی امنیت ملی است که سیاست‌های دفاعی و امنیتی کشور را تعیین می‌کند و مسؤول شورای عالی انقلاب فرهنگی است که تعیین خط مشی، تصمیم گیری، هماهنگی و هدایت امور فرهنگی و آموزشی و پژوهشی کشور است همچنین رئیس شورای عالی اقتصاد است که هدف‌های کلی برنامه‌های عمرانی کشور و خط مشی تنظیم بودجه کشور و تصویب ضوابط مربوط به اخذ وام و اعتبارات خارجی را تعیین می‌کند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان کرد: بسیار عجیب است که برخی از رئیس جمهورها، ضعف عملکرد خود را ناشی از اختیارات کم خود می‌دانند، مردم توجه کنند که مسؤولیت بسیار سنگین ریاست‌جمهوری را بر دوش چه کسی قرار است بدهند، به کسی رای بدهیم که توانایی و ظرفیت این همه مسؤولیت و وظیفه مهم را داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی مقاومت فلسطین مقابل رژیم صهیونسیتی عنوان کرد: پیروزی ملت فلسطین در آزمون جنگ ۱۲ روزه، به دشمن صهیونیستی فهماند که برتری نظامی او را از نابودی نجات نخواهد داد، وحدت گروه‌های مقاومت بازی برد برد را برای فلسطینیان رقم زد، این رمز پیروزی است، جنایات گرگ صفتانه و دیوانه‌وار صهیونیست‌ها در غزه افکار عمومی جهان را بر ضد آنها یکپارچه کرد.

خطیب نماز جمعه دماوند خاطرنشان کرد: دولت‌ها و ملت‌های مسلمان باید عاملین شهادت زنان و کودکان مظلوم مسلمان فلسطین را در دادگاه های بین المللی محاکمه و مجازات کنند، دولت غاصب اسرائیل بعد از جنگ ۱۲ روزه متحمل خسارت‌های بزرگ امنیتی، اقتصادی، نظامی و سیاسی شد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سوریه بیان کرد: دولت سوریه در اوج جنگ و استکبار علیه ملت این کشور در سال ۲۰۱۴ انتخابات برگزار کرد، امسال نیز در ۵ خرداد با وجود اشغال برخی استان ها توسط معارضان تکفیری و حامیان اشغالگری، انتخابات ریاست‌جمهوری را با مشارکت بالا برگزار کردند و این یک پیروزی برای مردم سوریه است.
        

تصاویر

نظرات