حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند

رفع موانع ازدواج، آسان‌سازی تشکیل خانواده و افزایش فرزند باید در دستور کار قوی سه گانه باشد/ مردم از گرانی‌های بی‌منطق و کاهش ارزش پول ملی رنج می‌برند.

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
          تعامل اقتصادی ایران با چین مقدمه شکست سلطه دلار آمریکاست
امام جمعه دماوند گفت: تعامل اقتصادی ایران و چین، فشار حداکثری تحریم های ظالمانه غرب را بر ایران کم اثر خواهد کرد و مقدمه شکست سلطه دلار بر اقتصاد خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه دماوند، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) اظهار کرد: رفع موانع ازدواج، آسان‌سازی تشکیل خانواده و افزایش فرزندآوری باید در دستور کار قوای سه گانه باشد.
وی با تأکید بر این موضوع که اساس خوشبختی زن و شوهر محبت و دوست داشتن است نه پول و تجملات ،گفت: کاهش سن ازدواج، حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی مقدمه تربیت نسل صالح و کارآمد است؛ والدین باید ساده زیستی را به فرزندان خود آموزش دهند تا ازدواج برای همه آسان شود، مهریه سنگین مانع طلاق نمی‌شود، بلکه عاملی برای طلاق است.
فتاح‌دماوندی بیان کرد: اخلاق و رفتار خوب و رعایت دستور اسلام، مانع طلاق و باعث ادامه زندگی است؛ جهیزیه‌های پر زرق و برق، مسابقه تجمل‌گرایی و بالا بردن هزینه‌های عقد و عروسی مخالف روش اسلام است.
امام جمعه دماوند با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم عنوان کرد: مجلس باید قوی و انقلابی عمل کند تا انتظار مردم و رهبری برآورده شود، با توجه به تمجید رهبر از مجلس یازدهم، مسؤولیت نمایندگان بسیار سنگین است.
فتاح‌دماوندی گفت: مردم از گرانی‌های بی‌منطق و کاهش ارزش پول ملی رنج می‌برند و منتظر اقدام عاجل مجلس هستند و اکنون با توجه به ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور زمینه برای حرکت جهادی خدمت‌گزاری به مردم از طرف دولت و مجلس فراهم است.
وی افزود: اگر در ۴۰ سال گذشته به تولید و اشتغال اهمیت می‌دادیم، امروز دچار مشکلات سنگین اقتصادی نبودیم؛ امروز برخی ادارات جلوی پای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان سنگ می‌اندازند و تا زمانی که از سرمایه‌گذاران، تولید‌کنندگان و کارخانه‌داران حمایت نشود، رونق تولید محقق نمی‌شود.
خطیب نماز جمعه دماوند بیان کرد: تعامل مثبت بین ادارات در خصوص رفع موانع تولید و عزم جدی استانداری و فرمانداری برای حل مشکل تولیدکنندگان امید آفرین خواهد بود؛ برخی مشکلات اساسی کشور به تحریم‌های ظالمانه آمریکا مرتبط است اما با تعامل با کشورهای دیگر می‌توانیم اثر تحریم را کم کنیم، دشمن پیر و رو به افول است و مقابل ما در اکثر عرصه‌ها در حال رشد هستیم.
وی یادآور شد: تعامل اقتصادی مفید و آگاهانه ایران با چین، روسیه و هند مقدمه شکست سلطه دلار آمریکا بر اقتصاد است؛ حمله هماهنگ جبهه رسانه‌ای غرب و پیروان داخلی آنان درباره سند همکاری ایران و چین جای سؤال و ابهام است، غربیان و غربگرایان چه زیانی از همکاری دو جانبه تجاری ایران و چین می‌بینند که فریادشان بلند شده است؟
فتاح‌دماوندی ادامه داد: تعامل با شرق جغرافیایی با ۴ و نیم میلیارد نفر جمعیت و منافع مشترک فراوان، فواید اقتصادی زیادی برای ایران خواهد داشت، رابطه ایران و چین چند هزار ساله و همواره دوستانه بوده است، چین در طول تاریخ خود به هیچ کشوری حمله نکرده، اما آمریکا همواره در حال جنگ افروزی واستعمارگری بوده است. 
امام جمعه دماوند گفت: همانطور که چینی‌ها به دنبال منافع خود هستند، ما هم متقابلاً به دنبال منافع اقتصادی، سیاسی و امنیتی فراوانی هستیم، چین از حق هسته‌ای ایران دفاع کرده و جلوی فشارهای آمریکا در شورای امنیت ایستاده است، چینی‌ها علناً از ما نفت می‌خرند و در عراق و سوریه همراهی خوبی با ایران داشته‌اند.
وی افزود: تعامل اقتصادی ایران و چین فشار حداکثری تحریم‌های ظالمانه غرب را بر ایران کم اثر خواهد کرد، البته برنامه راهبردی ایران و چین باید روند قانونی تصویب در دولت و مجلس را با حساسیت‌ها و نظارت‌های لازم طی کند، مردم به شایعات و دروغ‌های رسانه‌های دشمن توجه نکنند.
خطیب نماز جمعه دماوند با اشاره به 26 تیر سالروز تأسیس شورای نگهبان خاطرنشان کرد: شورای نگهبان تضمین کننده اجرای دستور اسلام در قوانین جمهوری اسلامی است؛ نظریه مردم سالاری دینی با نظارت مجتهدین و حقوق‌دانان شورای نگهبان قابل اجرا است، شورای نگهبان و همکارانشان در سراسر کشور مواظبت می‌کنند تا نااهلان در نظام مسئولیت نگیرند.
        

تصاویر

نظرات